مقالات, مینی واش

انواع مدل مینی واش؟! کاربرد مینی واش چیه؟!

مینی واش به سه دسته تکشو (تک قلو) ، دوقلو و اتوماتیک تقسیم میشوند. در این مقاله به مقایسه اونها میپردازیم و تفاوت ها و قابلیت های اونهارو بیان میکنیم.

 

مینی واش ها به سه مدل تقسیم میشن : مینی واش تکشو (تک قلو) مینی واش دوقلو و اتوماتیک.

مینی واش تکشو (تکقلو) :

این مینی واش ها دارای یک مخزن شستشو هستند و با یک موتور 60 وات یا 90 وات  (بسته با ظرفیت تحمل وزن دستگاه که میتوانید 2.5 کیلو یا 3.5 کیلو باشد) کار میکنند. داخل این مخزن یک سبد خشک کن است که روی پروانه کف مینی واش قرار گرفته و با شیارهایی که در کف سبد و روی پروانه مینی وش قرار دارد، چفت میشوند.

برای استفاده از این نوع مینی واش ابتدا سبد خشک کن را خلاف عقربه ساعت میچرخانید تا قلاب های آن با کف مینی واش باز شود و سبد خشک کن را از داخل مخزن در می آورید. لباسها را در داخل مینی واش انداخته و میشوئید. سپس لباسها را با دست از داخل مخزن برداشته و داخل سبد خشک کن می اندازید و سبد خشک کن را داخل مینی واش گذاشته و در جهت عقربه های ساعت میچرخوانید تا چفت شده و لباس را خشک نماید.

مینی واش های تکشو دارای دو مدل تک ولوم و دو ولوم میباشند. مینی واش های تک ولوم غالبا ارزانتر بوده و دارای یک تایمر شستشو هستند. این مینی واش ها با اینکه دارای سبد خشک کن هستند اما سبد خشک کن خیلی کاربرد مفیدی نخواهد داشت زیرا ولوم خشک کن در دستگاه در نظر گرفته نشده و سبد خشک کن بعد از روشن شدن دستگاه از پروانه شستشو خارج شده ولباس خشک نمیشود. بد نیست بدانیم که تایمر شستشو موتور مینی واش را یک دور به راست و یک دور به چپ میچرخاند تا لباس ها کاملا در هم غلت خورده و تمیز شوند و تایمر خشک کن موتور را تماما به یک جهت میچرخاند تا نیروی گریز از مرکز بوجود آمده، آب لباس را گرفته و از آن خارج کند. بنابراین برای انتخاب مینی واش اگر قابلیت خشک کردن مینی واش برای شما مهم است حتما از مینی واش تکشو دو ولوم استفاده نمایید.

آموزش کامل و نکات مهم  استفاده از دستگاه مینی واش را میتوانید در اینجا بصورت توضیحی و بصورت فیلم آموزشی مشاهده کنید.

مینی واش دوقلو :

این مینی واش دارای دو مخزن مجزا و کنار هم میباشد. که در مخزن سمت چپ لباسها شسته شده و در مخزن سمت راست لباس ها خشک میشوند. این نوع مینی واش دارای دو موتور مجزا (یکی برای شستشو و یکی برای خشک کن) هستند. لذا این دستگاه ها دارای دو موتور هستند و از لحاظ ابعادی هم دو برابر مینی واش های تکشو حجم دارند. این مینی واش ها دارای سه ولوم مجزا هستند که ولوم سمت چپ برای شستشو لباس ها ، ولوم سمت راست برای قسمت خشک کن لباس ها و ولوم وسط یک ولوم سه حالته است که برای انتخاب حالت شستشو یا خشک کن و یا برای تخلیه آب میباشد. توضیحات کامل و روش  استفاده از دستگاه مینی واش دوقلو را میتوانید در اینجا مشاهده نمایید.

مینی واش اتوماتیک :

مینی واش های تکشو و دوقلو اصطلاحا مینی واش های نیمه اتوماتیک هستند. به این معنی که شما برای استفاده از آنها باید لباس ها را داخل مینی واش انداخته، آب ورودی را با دست یا شلنگ داخل مینی واش ریخته ، مایع شستشو را داخل مخزن ریخته و دستگاه را روشن نمایید. و پس از شسته شدن لباسها لوله خروجی آب را روی زمین بگذارید تا آب مخزن خالی شود (آموزش کامل استفاده از مینی واش به همراه نکات مهم در اینجا قابل مشاهده است). اما تمامی این مراحل در مینی واش های اتوماتیک بصورت خودکار و توسط برنامه هایی که به دستگاه داده شده انجام میشود. این دستگاه همانند لباسشویی های اتوماتیک درب از جلو، ورود و خروج آب را به عهده میگیرد و لباس ها را با سهولت بیشتری شسته و آبکشی میکند. تنها تفاوت آنها با لباسشویی های اتوماتیک درب از جلو در این است که این مینی واش ها حجم کمتری را شسته و درب آنها از بالا باز میشوند.

قیمت این مینی واش های اتوماتیک تقریبا با قیمت لباسشویی های اتوماتیک یکسان بوده و حدود 5 برابر از قیمت مینی واش های تکشو و دوقلو گرانتر هستند. همینطور از سال 1395 واردات این دستگاه ها بخاطر حمایت از تولید لباسشویی های اتوماتیک درب از جلو تولید داخل ، ممنوع شده و در بازار ایران قابل دسترسی نمیباشد. نمونه هایی ازین دستگاه ها را بصورت بدون گارانتی و غیر قانونی میتوان از بازار آزاد تهیه نمود.

بهترین انتخاب برای خرید مینی واش کدام است ؟

بهترین انتخاب برای خرید مینی واش طبق رضایت مصرف کنندگان و با در نظر گرفتن مشخصات فنی، قیمت و کاربرد مینی واش های تکشو دو ولوم میباشد. این مینی واش ها تمام نیاز شما را برآورده کرده و با قیمت مناسب قابل دسترسی میباشد. انتخاب بعدی مینی واش های دوقلو هستند که دارای دو موتور مجزا بوده و طول عمر بیشتری دارند و قیمت آنها تقریبا دو تا سه برابر از مینی واش های تشکو بیشتر است و انتخاب آخر مینی واش های تکشو تک ولوم بوده که برای شستشو لباسها مناسب هستند.

اگر بدنبال خرید مینی واش هستید پیشنهاد میکنیم حتما مقاله انتخاب بهترین مارک مینی واش را در اینجا مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *