فواید بخور سرد,تاثیر بخور سرد بر تنگی نفس,آیا بخور سرد به درمان کرونا کمکی کند یا نه؟,بخور سرد یا گرم؟,فواید بخور سرد چیست؟,آیا بخور سرد به درمان کرونا کمکی می کند

آنچه در این مقاله میخوانید :

فواید بخور سرد

فواید بخور سرد چیست؟

چرا باید در زمستان از دستگاه های بخور سرد استفاده کنیم؟

می دانیم که سطح رطوبت کمتر از 30 درصد می تواند باعث ایجاد مشکلاتی از جمله خشکی پوست ، خونریزی بینی ، الکتریسیته ساکن و حتی پژمرده شدن گیاهان منزل شود. زمانی که فصل زمستان فرا می رسد، خشکی هوا می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی جدی در افراد شود. انواع مختلفی از دستگاه های بخور سرد در بازار وجود دارد که می توانند در جلوگیری از بروز این مشکلات به ما کمک کنند.  بیایید باهم نگاهی به فواید بخور سرد بیندازیم.

فواید بخور سرد برای پوست

بخار سرد نوعی پاک کننده است که به باز کردن منافذ پوست کمک شایانی می کند و تجمع باکتری های مضر را از بین می برد. باز شدن منافذ پوست نیز منجر به از بین رفتن جوش های سرسیاه می شود. علاوه بر این موارد بخور سرد باعث افزایش گردش خون شده و در نتیجه اکسیژن بیشتر به پوست می رساند. همین مسئله به مرور زمان موجب درخشش بالای سطح پوست خواهد شد.

استفاده از دستگاه بخور سرد باعث از بین رفتن سلول های مرده ی پوست و سایر ناخالصی هایی می شود که زمینه ایجاد آکنه را مهیا می کنند. سموم به دام افتاده در سطح پوست به کمک رطوبت آزاد شده و پوست آسیب دیده جای خود را به پوستی براق می دهد.

 همه ی ما با استفاده از کرم های آبرسان آشنا هستیم. اما باید بدانید که بخور سرد راه بهتری برای آبرسانی پوست است. آبرسانی موجب تولید چربی های مفید شده و به طور طبیعی پوست را مرطوب نگه می دارد.  بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که خرید یک دستگاه بخور سرد بسیار به صرفه تر از خرید محصولات پوستی آبرسان است.

جلوگیری از سرماخوردگی با بخور سرد

طبق تحقیقات دانشمندان ویروس ها و باکتری ها در محیط مرطوب توانایی جابجایی ندارد. بنابراین انتشار رطوبت با دستگاه بخور سرد تا حد زیادی از سرایت و ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری می کند. همچنین در صورت ابتلا به این بیماری و استفاده از بخور سرد به خروج راحت تر مخاط از سینوس ها و باز شدن مجاری تنفسی کمک می کند.

اثرات استنشاق بخار سرد بر باز بودن بینی و علائم بیماری در 62 بیمار مبتلا به سرماخوردگی توسط یک کارآزمایی بالینی تصادفی کنترل شده مورد مطالعه قرار گرفت. درمان شامل دو جلسه 20 دقیقه ای بود که طی آن بیمار هوای مرطوب را از طریق بینی استنشاق کرد. پاسخ ذهنی توسط هر بیمار در طول هفته پس از درمان در کارت علائم روزانه ثبت شد. باز بودن بینی قبل از درمان، روز بعد و 1 هفته بعد با اندازه گیری حداکثر جریان هوای بازدمی و دمی بینی تعیین شد. با استفاده از این روش های عینی نتایج بسیار تجالبی به دست آمد.

استنشاق بخار منجر به کاهش علائم سرماخوردگی و افزایش باز بودن بینی در درصد بیشتری از بیماران در گروه تحت درمان فعال نسبت به گروه تحت درمان با دارو شد. توضیحات احتمالی برای اثربخشی درمان مورد بحث قرار گرفته است.

رفع خشکی سینوس

تعداد زیادی افراد در فصل زمستان دچار خشکی سینوس می شوند. که این خود دلیل اصلی ضعیف شدن بدن در برابر بیماری هایی همچون سرماخوردگی و سردرد است. به کارگیری دستگاه بخور سرد در محیط بسته ی منزل و یا محل کار به خارج شدن مخاط و نرم تر شدن راه تنفسی گلو و بینی و ایجاد حس بهتر به یاری شما خواهد آمد.

تاثیر بخور سرد بر کووید 19

یکی از رایج‌ترین درمان‌های خانگی که برای تسکین علائم COVID-19 استفاده می‌شود، استنشاق بخار است. اگرچه در ابتدا برای احتقان در قفسه سینه استفاده می شد، اما امروزه به طور گسترده برای پاک کردن مجرای بینی نیز استفاده می شود. استنشاق بخار بر اساس اصل استنشاق بخار خارج شده توسط آب در ظرف پایه کار می کند. بخار گرم به رفع گرفتگی بینی کمک می کند. مخاط سفت و سخت شروع به ذوب شدن می کند و راه عبور در ریه ها و گلو را نیز پاک می کند. این عمل ممکن است عفونت را به طور کامل درمان نکند، اما مطمئناً حفره تنفسی را باز می کند.

استنشاق بخار دقیقاً ویروس عامل عفونت را از بین نمی برد. اما، فرآیند بخور سرد فقط باعث می شود که بدنتان با کوید شما کمی احساس بهتری داشته باشد. بهتر است برای هر جلسه بیش از 10 تا 15 دقیقه بخور ندهید.

تولید یون های منفی چه تاثیری دارد؟

بهتر است ابتدا یون منفی را بشناسیم. یون منفی به مولکول اکسیژن به یک الکترون بیشتر گفته می شود. این حالت با تخلیه الکتریکی ایجاد می شود. آیا حس طراوت و سرزندگی را در هنگام قرار گرفتن در کنار آبشار و یا در قله ی کوه را تجربه کرده اید؟ این حالت دقیقا به علت وجود درصد بالای یون های منفی در این محیط هاست. وجود یون مثبت در فضای اطراف ما باعث به وجود آمدن حس رخوت ، خستگی و استرس در ما می شود.  اما شاید ما امکان رفتن به محیط هایی همچون آبشار ها را نداشته باشیم. دستگاه بخور سرد چاره ی آن است. این دستگاه به تشکیل یون های منفی در هوا کمک می کند.

پاکسازی هوا

اگر شما هم در شهرهای آلوده همچون تهران ، اصفهان ، مشهد و … زندگی می کنید ، لزوم استفاده از دستگاه بخور سرد را بیشتر حس خواهید کرد. یون های منفی به ذرات آلودگی در هوا می چسبند و به دلیل سنگین بودن آن ها ، آلودگی به پایین کشیده می شود. و به همین ترتیب پاکسازی هوا در محیط های بسته انجام می شود.

یون های منفی و تاثیرشان بر گیاهان و حیوانات خانگی

خشکی هوا و یون های مثبت دو عاملی هستند که تاثیر بسیار بدی بر روی گیاهان و حیوانات می گذارند.رطوبت کم هوا باعث پوسیدگی برگ ها و ریزش آن ها می شود. همچنین یون های منفی شادابی بیشتری به حیوانات خانگی شما هدیه می دهند.

یک نکته جالب

رطوبتی که دستگاه بخور سرد ایجاد می کند باعث ماندگاری بیشتر گچ دیوار ها و رویه مبلمان نیز می شود! پس با استفاده کردن از این دستگاه به بخشیدن عمر بیشتر به وسایل منزل خود نیز تا حدودی کمک کرده اید!

در پایان

مجموعه ی کوپکس طیف وسیعی از لوازم خانه و آشپزخانه را به تولید رسانیده است. در نتیجه خریدی راحت وآسان را در نمایندگی های خود برای شما تضمین می کنیم.

اگر وسیله آشپزخانه خاصی است که به دنبال آن هستید، لطفاً با شماره های ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

شرکت کوپکس با سال ها تجربه و بهره گیری از بهترین متریال ها و به کارگیری افراد متخصص توانسته محصولاتی با کیفیت بالا و درخور شان هموطنان گرامی تولید نماید. مشاوران مجموعه ی کوپکس آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ی فروش، نصب و خدمات پس از فروش محصولات می باشند. صفحه اینستاگرام ما نیز هر روزه با آخرین اطلاعات از محصولات کوپکس به روزرسانی می شود.برای دیدن اخبار و آموزش های ما صفحه ی ما را دنبال نمایید.