فلاسک چایی کوپکس,فلاسک خوب

آنچه در این مقاله میخوانید :

فلاسک خوب چه ویژگی هایی دارد

هیچ چیز بهتر از نوشیدن یک چایی یا دم نوش داغ در یک روز سرد نیست ، و بهترین راه برای گرم نگه داشتن چای، قهوه یا سوپتان این است که یک فلاسک خوب در کوله پشتی خود قرار دهید. همه فلاسک های عایق شده بر اساس یک اصل اساسی کار می کنند. آن ها از یک ساختار دو جداره استفاده می کنند که توسط یک حفره جدا شده است، که یک لایه عایق حرارتی ایجاد می کند که مایعات را برای مدت طولانی تری گرم نگه می دارد. همان اصل خلاء برای سرد نگه داشتن نوشیدنی ها صدق می کند، بنابراین فلاسک های دو جداره نیز یک راه عالی برای سرد نگه داشتن نوشیدنی ها در روزهای گرم  هستند.

ما مجموعه‌ای از بهترین فلاسک‌های  را بررسی کرده‌ایم و بهترین ویژگی های یک فلاسک خوب را بدست آورده ایم.

یک فلاسک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

فلاسک ایده‌آل عملکرد گرم و سرد خوبی خواهد داشت، با قابلیت گرم نگه داشتن چایی پس از ساعت‌ها در سرما، یا خنک نگه داشتن نوشیدنی شما حتی زمانی که دما بالا می‌رود. یکی دیگر از ویژگی های مهم، یک درپوش ایمن است، به طوری که حتی اگر فلاسک شما  ضربه دید یا به طور تصادفی از انتهای آن ب زمین برخورد کرد ، نشت نکند. کوپکس در این مورد دقت بسیاری به کاار برده است. و تلاش کرده تا با استفاده از مواد درجه 1 از هرگونه نشت جلوگیری کند.

 

دیگر ویژگی های طراحی مفیدی که باید به دنبال آن باشید عبارتند از دهانه تقریبا پهن، که تمیز کردن و پر کردن را آسان تر می کند (به خصوص اگر می خواهید تکه های یخ را به فلاسک خود اضافه کنید).

 

هر دو مدل از فلاسک های تولید شده توسط کوپکس با کیفیت بالا ساخته شده‌اند که در برابر فرورفتگی، ضربه و خراش مقاوم است. نکته مثبتی که در برابر فلاسک های فولادی دارد این است که در حین کارایی بالا وزن سبک تری نیز دارند. مزیت دیگر این جنس آن است که طعم فلزی در دهان و یا بوهای باقیمانده باقی نمی گذارد.

 

برای به دست آوردن حداکثر کارایی از فلاسک خود، همیشه باید آن را قبل از استفاده از قبل گرم کنید. آن را با آب  جوش پر کرده و بگذارید به مدت 5 دقیقه بماند و سپس آن را با مایع موردنظر خود مانند چای، قهوه، سوپ یا شکلات داغ پر کنید. پر کردن فلاسک به سمت بالا نیز به به حداقل رساندن اتلاف حرارت کمک می کند.

تست دما

برای آزمایش قدرت نگهداری حرارت فلاسک ها، ابتدا هر کدام را به مدت پنج دقیقه با پر کردن آن ها با آب جوش آماده کردیم. سپس آن ها را با آب در دمای 90 درجه سانتیگراد پر کردیم تا دمای قهوه داغ را شبیه سازی کنیم. فلاسک ها را بیرون روی یک سطح صاف قرار دادیم و بعد از یک ساعت و نیم ، 4 ، 6 و 8 ساعت دوباره آن ها را باز کردیم و در هر بازه دمای آب را اندازه گرفتیم. فلاسک هاب کوپکس به خوبی توانسته بودند دمای بالای آب را حفظ کنند.

ظرفیت

توجه به ظرفیت فلاسک ضروری است زیرا تعیین می کند که چه مقدار مایع می توانید در آن بریزید.

فلاسک ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند که معمولاً از 350 میلی لیتر، 500 میلی لیتر، 750 میلی لیتر تا 1000 میلی لیتر متغیر است. و شما می توانید از بین آنها بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. نیاز شما ممکن است بسته به دفتر، تمرین باشگاه، دویدن، پیاده روی، پیک نیک خانوادگی یا سایر فعالیت ها متفاوت باشد.

ظرفیت فلاسک های کوپکس 1 لیتری و 1.6لیتری هستند. این ظرفیت آن ها را کاملا برای استفاده روزانه و یا مسافرت متناسب می کند. برای یک سفر کوتاه، یک فلاسک 350 میلی لیتری این کار را انجام می دهد. با این حال، برای یک سفر مهم یا خدمت به اعضای بیشتر، 750 میلی لیتر یا 1000 میلی لیتر انتخاب خوبی خواهد بود. همچنین، اگر به مکان هایی می روید که احتمال پر کردن مجدد فلاسک کمتر است، بهتر است فلاسکی تهیه کنید که مانند فلاسک کوپکس ظرفیت بالایی دارد.

مواد

جنس فلاسک یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود زیرا در حفظ دما اثرگذار است. اگر برای استفاده عادی و روزانه به فلاسک احتباج دارید ما مدل FCO-9910را پیشنهاد می کنیم. اما فلاسک FCO-9916 با بدنه استیل ضد زنگ به دلیل دوام و ویژگی هایی مانند مقاوم در برابر خوردگی، ضد خش، تمیز کردن آسان و حفظ گرما بهتر بسیار توصیه می شود. علاوه بر این، فولاد داخلی قادر است فشار جداسازی خلاء را در داخل بطری نگه دارد.

 

در مورد مواد بیرونی، پلاستیک در بین تولید کنندگان رایج است. سبک است و حمل آن آسان است. برخی فلاسک ها دارای پوشش بیرونی فلزی نیز هستند. آن ها ساختار محکمی دارند و در برابر خوردگی نیز مقاوم هستند.

حفظ حرارت

حفظ گرما ممکن است رتبه سوم را پیدا کند، اما این عامل کمتر از دو مورد اول اهمیت ندارد. به هر حال، این فاکتور مدت زمانی را که فلاسک می تواند نوشیدنی را گرم یا سرد نگه دارد، تعیین می کند. فلاسک ساخته شده از بهترین مواد می تواند دما را برای یک روز کامل حفظ کند!

معمولاً یک فلاسک می تواند تا 4-5 ساعت و تا 36 ساعت دمای خود را حفظ کند. قدرت نگهداری می تواند برای نوشیدنی های گرم و سرد متفاوت باشد. و به طور معمول، ظرفیت حفظ دمای یک مایع سرد بسیار بیشتر از یک نوشیدنی گرم است.

طبق آزمایش های گفته شده در بالا فلاسک های تولید شده توسط کوپکس توانستند نتیجه ای مطلوب به دست آورند

نوع عایق

دو نوع عایق وجود دارد، یعنی خلاء و فوم.

عایق خلاء در دیواره داخلی خلاء ایجاد می کند و اجازه نمی دهد گرما از بیرون بطری منتقل شود. علاوه بر این، هوا وجود ندارد. از این رو، همرفت رخ نمی دهد و دمای مایع در داخل بطری حفظ می شود. از طرفی در مکانیزم عایق فوم با استفاده از فوم از همرفت جلوگیری می شود. فوم اجازه نمی دهد هوا به راحتی در گردش باشد. بنابراین، گرما نمی تواند از بیرون بطری به داخل منتقل شود.

فلاسک با عایق خلاء ترجیح داده‌می‌شود زیرا در مقایسه با فلاسک های با عایق فوم، دما را برای مدت طولانی تری حفظ می کند.

فلاسک عایق خلاء از ساختار دو جداره استفاده می کند که شکافی بین نوشیدنی و پوسته بیرونی بطری ایجاد می کند. این دیواره نه اجازه می دهد گرما یا هوای خنک از فلاسک خارج شود و نه وارد آن شود. بنابراین، درپوش تنها وسیله ای برای ورود یا خروج هوا است. از این رو، چنین فلاسکی نوشیدنی شما را برای ساعت های طولانی گرم یا سرد نگه می دارد.

اثبات نشت

هنگام خرید فلاسک ، چند چیز مهم است، یعنی ظرفیت، مواد و ظرفیت نگهداری گرما. ما روی این ویژگی‌های اصلی تمرکز کردیم و بهترین روش ها را برای تولید انتخاب نمودیم.

ساخت

فلاسک های ما دارای پوشش شیشه ای هستند که به حفظ گرما کمک می کند. بنابراین، این یکی از موارد ضروری است که باید در مورد ساخت و ساز در نظر گرفت.

وزن

وزن هنگام خرید فلاسک مهم است زیرا باید آن را در دستان خود یا یک کوله پشتی حمل کنید. همچنین، آن را نگه دارید تا مایع را در فنجان بریزید. اگر فلاسک سنگین باشد، نگه داشتن آن می تواند کمی دست و پا گیر باشد. به طور کلی، یک فلاسک سنگین می تواند از هر نظر ناخوشایند باشد.

 

بهترین فلاسک فلاسکی است که سبک باشد و فضای زیادی را اشغال نکند.

آسان تمیز می شود

یک فلاسک را در نظر بگیرید که به راحتی از داخل تمیز شود. برای این منظور، فلاسک با دهانه باز یا دهانه قابل تنظیم ترجیح داده می شود زیرا تمیز کردن آسان را ارائه می دهند. برای یک فلاسک با دهانه باریک، می توانید از یک برس موی نرم استفاده کنید تا از شر بو و لکه خلاص شوید.

هزینه

در مورد فلاسک ها گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. آن ها می توانند بسیار ارزان یا  گران باشند. اگر فکر می کنید که قیمت بیشتر به معنای کیفیت بالاتر فلاسک است، می گوییم دوباره فکر کنید زیرا همیشه اینطور نیست. تولید با کیفیت داخلی می تواند در کاهش هزینه کمک شایانی کند.

ویژگی های دیگر

 • فلاسک با دسته حمل، جابجایی را راحت تر می کند، به خصوص اگر نوشیدنی گرمی در آن حمل کنید.
 • به دنبال یک فلاسک محکم باشید. فلاسک های با دستگیره های لاستیکی یا روکش پودری بهترین هستند.

مزایای استفاده از فلاسک چیست؟

 • باعث صرفه جویی در پول می شود. لازم نیست بارها و بارها چای یا قهوه بخرید. کافی است قهوه خود را بگیرید و یک جرعه بنوشید.
 • فلاسک  قابل حمل است و به معنای واقعی کلمه می توانید آن را همه جا حمل کنید.
 • هدر رفتن غذا را کاهش می‌دهد زیرا می‌توانید مایع را به جای‌ریختن آن در فلاسک نگه دارید.
 • به حفظ محیط زیست کمک می کند. هر زمان که بخواهید می توانید فلاسک را دوباره پر کنید. کاهش استفاده از کاغذ یا پلاستیک وجود دارد. در نهایت، به کاهش ردپای کربن در محیط کمک می کند.

چگونه از فلاسک نگهداری کنیم؟

 • فلاسک را با آب گرم تمیز کنید.
 • همیشه قبل از استفاده اولیه آن را بشویید.
 • برای نتایج موثر، فلاسک را از قبل به مدت 3 دقیقه با آب گرم (برای نوشیدنی های گرم) و آب سرد (برای نوشیدنی های سرد) پر کنید.
 • برای گرم کردن فلاسک از مایکروویو استفاده نکنید.
 • فلاسک را بیش از حد پر نکنید. مقداری فضا برای قراردادن درپوش بگذارید.
 • اگر مدتی است که از آن استفاده نکرده اید، فلاسک را در آب گرم بشویید.
 • از فروبردن بطری در آب خودداری‌کنید زیرا ممکن‌است آب بین لایه های بطری قرار گیرد.
 • هرگز از سفید کننده کلر برای تمیز کردن فلاسک استفاده نکنید زیرا می تواند به جوش فولاد آسیب برساند.
 •  

در پایان

مجموعه ی کوپکس طیف وسیعی از لوازم خانه و آشپزخانه را به تولید رسانیده است. در نتیجه خریدی راحت وآسان را در نمایندگی های خود برای شما تضمین می کنیم.

اگر وسیله آشپزخانه خاصی است که به دنبال آن هستید، لطفاً با شماره های ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

شرکت کوپکس با سال ها تجربه و بهره گیری از بهترین متریال ها و به کارگیری افراد متخصص توانسته محصولاتی با کیفیت بالا و درخور شان هموطنان گرامی تولید نماید. مشاوران مجموعه ی کوپکس آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ی فروش، نصب و خدمات پس از فروش محصولات می باشند. صفحه اینستاگرام ما نیز هر روزه با آخرین اطلاعات از محصولات کوپکس به روزرسانی می شود.برای دیدن اخبار و آموزش های ما صفحه ی ما را دنبال نمایید.