متفرقه

تولید کنندگان لوازم خانگی

تولید کنندگان لوازم خانگی

وقتی صحبت از تولید کنندگان لوازم خانگی می‌شود. اولین بحث این است که برند های خارجی بهتر هستند یا برند داخلی و باید به کدامیک از آن ها اعتماد کرد.تولید لوازم خانگی در سالهای اخیر رشد زیادی را شاهد بوده است. تولید کنندگان لوازم خانگی تمام تلاش خود را به کار گرفته اند، تا بتوانند حوزه ی لوازم خانگی را دستخوش تغییر کنند و سهم بیشتری در بازار ایران و جهان داشته باشند. چشم انداز تولید لوازم خانگی در ایران به سمت این مسیر است که بتواند صادرات خود را دو برابر واردات کند. با پیشرفتی  که در سالهای اخیر حاصل گردیده است. این چشم انداز چنان دور از ذهن نیست.

تولید کنندگان لوازم داخلی محصولات خود را در چه سطحی ارائه می‌دهند؟

تولید کنندگان لوازم داخلی در حال از نظر کیفیت و امکانات در حد استاندارد های جهانی محصولات خود را تولید می‌کنند و توان رقابت با آن ها را دارند. به دلیل تولید محصول در داخل کشور و نداشتن هزینه ی حمل و نقل و سایر هزینه ها، قیمت پایین تر و به صرفه ای دارند. اما مشکل اصلی در تنوع محصول است که در حال حاضر نسبت به برند های خارجی تنوع پایین تری در محصولات ایرانی وجود دارد. این امر باعث می‌شود که خریداران با دیدن این محدودیت ناخودآگاه به سمت لوازم خانگی خارجی کشیده می‌شوند و قیمت بالاتر محصولات خارجی را به پای کیفیت بالا تر آن می‌گذارند. در حالی که اینطور نیست.

به چه برند های ایرانی ای می‌شود اعتماد کرد؟

با رونق گرفتن تولید لوازم خانگی سایر سرمایه گذاران و تولید کنندگان به سمت تولید لوازم خانگی روی آورده اند و متاسفانه هستند کسانی که بدون مجوز اقدام به تولید می‌نمایند با اینکه قانون ثبت شرکت از سال ۱۳۱۱ تصویب شده است، اما همچنان با چنین مشکلی روبرو هستیم و متاسفانه همین افراد با کیفیت پایین محصول خود از دلایل دیگری هستند که مردم به تولید کنندگان لوازم خانگی داخلی اعتماد نمی‌کنند. این مشکل باعث می‌شود که تولید کنندگان ممتاز نیز در شرایط سختی قرار بگیرند. برند هایی که در ایران جای پای خود را صفت کرده اند و سالها است که سعی می‌کنند به مشتری های خود بهترین خدمات را ارائه دهند. برند های اسنوا و ایکس ویژن از معتبر ترین تولید کنندگان لوازم خانگی می‌باشند. البته برند های دیگری هم وجود دارند که با اینکه تازه کار هستند ولی از کیفیت مناسبی برخوردارند.

 

چگونه میتوان به برند ها اعتماد کرد؟

معمولا آوازه ی برند های خارجی بیشتر به گوش می‌رسد که این بخاطر قدرت رسانه می‌باشد. کشور ایران نیز تنها چند سال است که افراد برند ها و محصولات خود را با دیجیتال مارکتینگ معرفی می‌کنند و اهمیت آن را دریافته اند. پس نام های خارجی خود به تنهایی معتبر تر و قابل اعتماد به نظر می‌رسند. در دنیای امروز نیز زمان اهمیت بالایی دارد. پس در نتیجه در این زمینه نیز برند های خارجی موفق تر هستند. اما اگر کمی تحقیق کنید می‌توانید در میان برند های داخلی تولیدکنندگان لوازم خانگی معتبری را پیدا کنید. البته با روندی که در پیش گرفته شده در سالهای آینده این مشکلات مرتفع می‌شوند و ما شاهد حضور بیشتر محصولات ایرانی در خانه های خود خواهیم بود. البته باید گفت که قصد ما از این صحبت ها مقایسه یا حتی حمایت نیست. این دو راهی ای است که اغلب افراد هنگام خرید در آن گیر می‌کنند و در حال حاضر این انتخاب کمی سخت تر شده است. در ادامه به مزایای و معایب استفاده از محصولات تولید کننده های لوازم خانگی داخلی و خارجی را توضیح می‌دهیم.

مزایا و معایب استفاده از محصولات تولید کنندگان داخلی

مزایا

 • قیمت لوازم داخلی برند داخلی اکثرا مناسب هستند و مصرف کنندگان می‌توانند یک کالای با کیفیت را با هزینه ی پایین تر دریافت کنند.
 • کیفیت لوازم خانگی داخلی بسیار بالا است و در سطح استاندارد های بین المللی می‌باشد.
 • محصولات داخلی ضمانت دارند و در صورت بروز مشکل برای لوازم خانگی می‌شود به راحتی آن مشکل را حل می‌کند.

معایب

 •  به علت وجود بعضی تولید کنندگان غیر قانونی به راحتی نمی‌شود به آن ها اعتماد کرد.
 • تنوع محصور در لوازم خانگی ایرانی پایین است.
 • مزایا و معایب استفاده از برند های خارجی
 • برند های خارجی از اعتبار بالایی برخوردارند و قابل اعتماد می‌باشند.
 • ماندگاری و کیفیت بالایی برای لوازم خانگی وجود دارد.
 • استفاده از برند های خارجی نیاز به تحقیق ندارد و افراد آن را ترجیح می‌دهند.
 • قیمت بسیار بالا و هزینه های اضافه
 • در صورت نداشتن نمایندگی در کشور هنگام بروز مشکل برای لوازم خانگی به آن دسترسی نخواهید داشت.

 

نتیجه گیری

تولید کنندگان لوازم خانگی در ایران همیشه به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. عمده ترین مشکل برای تولید کنندگان داخلی این است که به دلیل وجود بعضی از تولید کنندگان غیر قانونی جنس های بی کیفیت در بازار زیاد است و نمی‌توان به راحتی به آن ها اعتماد کرد. به همین دلیل نیز باید اعتماد به برند ها و تولید کننده های خارجی راحت تر می‌باشد. البته در سالهای اخیر تولید کنندگان رشد خوبی در حوزه ی لوازم خانگی داشته اند و تلاش کرده اند تا مشکلات را مرتفع سازند تا در سالهای آینده مشتری ها با کمترین مشکل و به راحتی خمحصول خود را خریداری کنند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *